ماژول به روزرسانی قیمت محصولات با قیمت ارز

به روزرسانی قیمت ها با توجه به نوسانات شدید ارز در فروشگاه های ایرانی یکی از بخش های وقت گیر هر فروشگاهی شده است. با استفاده از ماژول به روزرسانی قیمت با قیمت ارز تنها با چند کلیک قیمت محصولات فروشگاه خود را به روز کنید.

ادامه مطلبShow less
‎تومان899,000 بدون مالیات
توضیحات

ماژول به روزرسانی قیمت محصولات با قیمت ارز

بزرگترین چالشی که در پیش روی فروشگاه های ایرانی به خصوص فروشگاه هایی که کالاهای با ارز غیر ریالی به فروش میرسانند ، به روزرسانی قیمت محصولات است. این چالش زمانی بیشتر خواهد شد که شما مجبور باشید با توجه به نوسانات قیمت ارز چندین بار در روز قیمت محصولات خود را به روز کنید !...

ماژول به روزرسانی قیمت با ارز مجازی یک ماژول کارامد برای شماست . شما میتوانید با قیمت گذاری بر روی کالاهای دلخواه و تعریف یک ضریب برای ارز ، قیمت محصولات خود را به روز رسانی کنید.

منظور از ارز مجازی ، ضریب ارزی نسبت به ارز اصلی فروشگاه شماست و میتواند هر ارزی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال قیمت محصولات فروشگاه شما بر اساس تومان است و شما قصد دارید که قیمت محصولات خود را بر اساس دلار به روز رسانی کنید. یا قیمت محصولات شما بر اساس ریال در نظر گرفته شده است ولی شما محصولات خود با درهم به روزرسانی میکنید. در این صورت ارز ثابت شما تومان یا ریال خواهد بود و ارز مجازی دلار یا درهم خواهد بود.

تنظیمات صفحه ماژول

در صفحه ماژول شما میتوانید ضریب ارز مجازی را مشخص کنید . با مشخص کردن این ضریب میتوانید محصولات دارای قیمت اختصاصی را به روزرسانی کنید. توجه داشته باشید که با هر بار ذخیر مقدار ضریب ارز مجازی ، تمام محصولاتی که دارای قیمت اختصاصی دارند ، به روزرسانی خواهند شد.

تعریف ضریب ارز مجازی : 

برای اینکه بتوانید از این ماژول استفاده کنید باید یک مقدار را برای ارزتعریف کنید . به عنوان مثال برخی یا همه محصولات شما به دلار خریداری میکنید و قیمت نهایی را در سایت خود به صورت تومان وارد میکنید. برای اینکه بتوانید همه محصولات یا برخی از محصولات را به روز رسانی کنید کافی است که قیمت روز دلار را وارد بخش ضریب ارز کنید و روی گزینه ذخیر کلیک کنید . با انجام این کار تمام محصولاتی که در تب ماژول هر محصول مقدار ویژه ای در نظر گرفته اید با ضریب مجازی ضرب شده و مقدار نهایی را به عنوان قیمت پایه در نظر میگیرد. 

سود :

شما میتوانید برای محصولاتی که به صورت اختصاصی با ارز مجازی قیمت گذاری میکنید ، به طور ثابت سود در نظر بگیرید. با اضافه کردن 150000 تومان به عنوان مبلغ اضافی به قیمت پایه کالا اضافه خواهد شد. به عنوان مثال یه محصول با ارز مجازی 200 دلار است و برای ضریب ارز مجازی 30.000 تومان در نظر گرفته شده است . با این حساب قیمت پایه کالا 6.000.000 تومان خواهد بود. این قیمت با 150.000 تومان که به صورت سود کلی در نظر گرفته شده جمع خواهد شد و به عنوان قیمت نهایی پایه محصول ثبت خواهد شد. ( البته شما میتوانید سود اختصاصی برای محصول در نظر بگیرید )

گرد کردن قیمت ها

بدون شک اگر مقدار ارز مجازی یا قیمت اختصاصی به صورت رند وارد نشود ، قیمت نهایی محصول نیز رند نخواهد شد. به طور مثال قیمت ارز مجازی را 25.304 وارد شده باشد ، قیمت نهایی نیز گرد نشده خواهد بود.

255 * 25334 = 6.460.170

در صورتی که مقدار گرد شدن بر اساس ضریب 10 باشد، عدد نهایی گرد خواهد شد . به عنوان مثال در صورتی که مقدار گرد شدن 1000 وارد شده باشد، قیمت نهایی  6.460.000 خواهد بود.

صفحه ماژول به روز رسانی قیمت

صفحه محصول:

بخش دوم این ماژول صفحه محصول است . جایی که شما باید برای کالا مورد نظر قیمت خاص در نظر بگیرید. با مراجعه به تب ماژول ، شما میتوانید قیمت مورد نظر را وارد کرده و از قیمت نهایی اطلاع پیدا کنید. در این صفحه شما با وارد کردن ضریب قیمت میتوانید قیمت نهایی را مشاهده کنید. علاوه بر این با اضافه کردن سود اختصاصی برای این محصول میتوانید به هر میزان که میخواهید قیمت محصول را افزایش دهید. توجه داشته باشید سود اضافه شده با توجه به ارز اصلی فروشگاه محاسبه خواهد شد . به طور مثال اگر قیمت محصول را 300 دلار وارد کنید و ضریب دلار هم 30000 در نظر گرفته شده باشد ، قیمت نهایی محصول 9.000.000 در نظر گرفته خواهد شد . 

سود : 

این بخش برای محصولاتی در نظر گرفته است که دارای سود اختصاصی هستند . در صورتی که توضیحات صفحه ماژول را مطالعه کرده باشید شما میتوانید یک سود برای همه محصولاتی که درای قیمت اختصاصی هستند در نظر بگیرد اما بعضی از محصولات هستند که نیاز به سود کمتر یا بیشتری دارند. شما میتوانید  با وارد کرد سود اختصاصی برای هر محصول ، قیمت نهایی محصول را تنظیم کنید . توجه داشته باشید که سود اضافه شده بر اساس ارز اصلی فروشگاه در نظر گرفته خواهد شد. 

به عنوان مثال یک کالا 300 دلار در نظر گرفته شده است و ضریب دلار هم 30.000 در صفحه ماژول وارد شده است. قیمت نهایی این محصول ( در صورتی که سود ثابت وارد نشده باشد ) برابر با 9.000.000 خواهد بود . حال اگر شما برای این محصول 250.000 سود در نظر بگیرید ، قیمتی که به کاربر نمایش خواهد داد برابر با 9.250.000 خواهد بود . 

نکته  : در صورتی که ارز ثابت وارد شده باشد و شما برای یک محصول ارز اختصاصی در نظر بگیرید ، ارز اختصاصی در نظر گرفته خواهد شد و ارز ثابت تاثیری روی قیمت کالا نخواهد داشت.

صفحه محصول

ترکیبات: 

یکی از بخش های پر اهمیت ماژول ، بخش تاثیر قیمت بر روی ترکیبات است . در نظر بگیرید که یک کالا با توجه به ارز مجازی قیمت گذاری شده است . در این محصول چند ترکیب با تاثیر قیمت های متفاوت وجود دارد. این تاثیر قیمت ها با توجه به ارز مجازی در نظر گرفته شده و با قیمت پایه جمع خواهد شد . در صورتی که شما قصد داشته باشید این تاثیر قیمت ترکیبات با توجه به ارز مجازی در نظر گرفته شود ، باید برای یک بار مقدار تاثیر ایت ترکیبات را با توجه به ارز مجازی تعریف کرده و سپس در تب ماژول در صفحه محصول ، گزینه " قیمت اضافه شده در ترکیبات با ارز مجازی محاسبه شود " را انتخاب کنید. توجه داشته باشید با یکبار انتخاب این گزینه ، مقدادیر ترکیبات در ارز مجازی ضرب شده و یک قیمت بر اساس ارز اصلی فروشگاه تولید خواهد کرد.

نکته: در صورتی که قصد داشته باشید که تاثیر قیمت بخش ترکیبات را با ضریب جدید به روز رسانی کنید ، باید مقدار وارد شده با توجه به ارز مجازی باشد . 

مثلا توجه کنید که شما دو ترکیب دارید ، رنگ قرمز و رنگ ابی . رنگ قرمز 10 دلار و رنگ ابی 20 دلار گرانتر هستند . برای اینکه این میزان با ارز اصلی فروشگاه در نظر گرفته شود ، باید به تب ترکیبات مراجعه کنید و میزان تاثیر قیمت را برای رنگ قرمز ، 10 و برای رنگ ابی 20 در نظر بگیرید. حالا به تب ماژول در صفحه محصول رفته و گزینه " قیمت اضافه شده در ترکیبات با ارز مجازی محاسبه شود " انتخاب کنید. پس از انتخاب این و ذخیر محصول ، صفحه محصول را مجددا باز کنید. خواهید دید که تاثیر قیمت محصولات بر اساس قیمت ارز اصلی فروشگاه ذخیره شده اند. 

توجه داشته باشید که برای هر بار به روزسانی تاثیر قیمت ترکیبات شما باید همین مراحل را طی کنید

توجه داشته باشید که :
  • برای خرید این ماژول میتوانید از فروشگاه تیم رادیتو این ماژول را خریداری نمایید . توجه داشته باشید این ماژول به صورت کامل توسط تیم رادیتو تولید و توسعه داده شده و استفاده غیر مجاز و بدون پرداخت حق لایسنس ممنوع و پیگرد قانونی دارد. / رادیتو وب
ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
Prestashop-Module

مشخصات

نسخه پرستاشاپ
پرستاشاپ 1.7
پشتیبانی
از طریق تیکت
مدت زمان پشتیبانی و دریافت به روزرسانی
شش ماه
پیوست‌ها
ماژول به روزرسانی قیمت با ارز - نسخه 1.0.1 - PHP 5.6 تا PHP 7.4
مناسب برای : PHP 5.6 تا PHP 7.4 - پرستاشاپ 1.6 ، پرستاشاپ 1.7
دانلود (0)
نظرات(2)
رتبه‌بندی کلی
5
2 نظرات
امتیاز
(5)
واقعا عالی. یک ماژول فوق العاده است . فقط با یک تغییر قیمت برای ارز همه محصولات رو به روزرسانی میکنه. همینطور ادامه بدین

نظرات

  • امتیاز:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
محصولات مرتبط
‎تومان499,000
(1)
نمایش صفحه ای مخصوص برند ها در فروشگاه های پرستاشاپی یکی از چالش های سئو و شخصی سازی ها محسوب میشود. با استفاده از این ماژول میتوانید یک صفحه اختصاصی برای برند های خود با تم های مختلف داشته باشید.(برای نمایش دمو ها از...
‎تومان699,000
(4)
یک مزیت پرستاشاپ داشتن ویژگی ترکیب پیشفرض محصول است. با استفاده از این ویژگی میتوان ترکیب دلخواه را در اختیار مشتری قرار داد. اما با توجه به اینکه در برخی از مواقع موجودی این ترکیب به پایان میرسد ، گزینه افزودن به سبد...

سایر ویژگی‌ها

نسخه پرستاشاپ
پرستاشاپ 1.7
پشتیبانی
از طریق تیکت
مدت زمان پشتیبانی و دریافت به روزرسانی
شش ماه

فهرست

تنظیمات